آیا طلا افزایش قیمت خواهد داشت؟

به عقیده تحلیل گران در یک شرکت #آلمانی مربوط به فلزهای ارزشمند، #طلا در کوتاه مدت رشد خواهد کرد ولی ممکن است به بالاترین قیمت ممکن نزدیک شده باشد.

به گزارش بنکر، طی گزارشی که در روز دوشنبه منتشر شد، تحلیل گران شرکت #هوروس بیان کرده اند که علاقه احتمالی برای خرید طلا بیش از آنچه باید ادامه یافته است. “آخرین باری که گمانه زنی ها با تثبیت شدن طولانی مدت طلا در یک قیمت تطابق یافتند، شاهد کاهش ۱۸ درصدی قیمت ها بودیم که ۵ ماه پیش رخ داد. ترندها می توانند برای طلا زمان بخرند ولی این نشانه ایست که رشد طلا به اندازه کافی صورت گرفته است و طلا به بیشینه ممکن نزدیک شده است.”

تحلیل گران همچنین تاکید کردند که تغییر تمایل سرمایه گذاران نیز در این میان از دیگر عواملی می باشد که بر قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت. “اصلاحات طولانی مدتی بایستی صورت پذیرد تا طلا بتواند به رکوردهای بالاتری دست یابد.”

با اینکه این شرکت آلمانی بر افزایش ریسک ها در بازار معاملات تاکید می نماید، با این حال تحلیل گران هنوز در کوتاه مدت پتانسیل رشد و افزایش قیمت را در طلا می بینند. بزرگترین عامل محرک قیمت طلا شرایط ناامن و غیر مطمئن اقتصادی می باشد.

براساس گزارش tala،”اگر رشد اقتصاد ضعیف بماند، سیاست های پولی منعطف تر خواهند شد و این امر نرخ های بهره را وارد بازه منفی خواهند کرد که به نفع طلا می باشد.”

پس از اینکه #صندوق #بین_المللی #پول پیش بینی های رشد سال ۲۰۲۰ خود را تغییر داد و میزان رشد را کمتر دانست، تحلیل گران نظرات بالا را منتشر نمودند. میزان رشد در سال ۲۰۱۹ برابر با ۲٫۹ درصد بوده است که در سال جاری به ۳٫۳ درصد می رسد. یعنی کمترین میزان افزایش رشد طی ۱۰ سال گذشته.

بازار طلا در روز دوشنبه شاهد اتفاق خاصی نبود چرا که #آمریکا بعلت گرامیداشت روز مارتین لوتر کینگ تعطیل بود. هر انس طلا تقریبا بدون تغییری چشم گیر با ۱۵۵۹٫۷۰ دلار معامله شد.

logo-samandehi