آیا سقوط طلا ادامه خواهد داشت؟

در روز گذشته قیمت طلا سقوطی شدید را شاهد بود که باعث شد بسیاری از کارشناسان بازار را نیز به تعجب وا دارد. آیا امروز هم سقوط طلا ادامه خواهد یافت؟

به گزارش بنکر، صبح روز گذشته ابتدا قیمت طلا رشد کرده و به ۱۷۹۰ دلار رسید که بالا ترین قیمت در هشت سال اخیر می باشد اما پس از آن با کاهش ۳۵ دلاری مواجه شد و به ۱۷۵۵ دلار بازگشت. در نهایت قیمت آن به ۱۷۶۵ دلار بازگشت. دلایل کاهش قیمت دیروز طلا را می توان امید های جدید برای واکسن بیماری ناشی از کووید-۱۹ و داده های کلان اقتصادی ایالات متحده دانست.

اگر به شاخص ها نگاه کنیم متوجه می شویم که طلا در ۱۷۶۵ و ۱۷۶۰ دلار از یک پشتیبانی بسیار قوی برخوردار است و در صورت کاهش قیمت ها احتمالا در این محدوده قرار خواهد گرفت.

در بالای نمودار نیز ما با قیمت ۱۷۷۸ و ۱۷۷۹ دلار مواجهیم که طلا برای رسیدن به آن از خود مقاومت نشان می دهد. ببا رسیدن دوباره طلا به ۱۷۷۹ دلار می توان حدس زد که قیمت طلا دوباره به ۱۷۹۰ دلار خواهد رسید.

در مجموع انتظار ها از طلا افزایشی می باشد و این کاهش قیمت ها نوسان در نظر گرفته می شود. با وجود کاهش های این هفته پیش بینی می شود در ادامه شاهد افزایش قیمت طلا خواهیم بود.

logo-samandehi