آیا اکنون وقت مناسبی برای خرید طلا است؟

رئیس تحقیقات کالا در بانک BNP Paribas گفت: سرمایه گذاران باید به نوسانات کوتاه مدت طلا نگاه کنند و توجه داشته باشند که روند صعودی قیمت این فلز گرانبها ادامه خواهد یافت آن هم در شرایطی که نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا رو به کاهش است.

به گزارش بنکر، وی افزود: به خاطر  پایین بودن نرخ بهره، اکنون بهترین زمان برای نگهداری و خرید #طلا است.

این تحلیلگر اقتصادی تاکید کرد: نرخ بهره واقعی اوراق قرضه #آمریکا در شرایط کنونی منفی است و این مساله طلا را برای سرمایه گذاران بسیار جذاب کرده است. البته به نظر من هنوز این احتمال وجود دارد که نرخ بهره اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا باز هم کاهش یابد. حتی پس از کاهش غیر منتظره نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی هفته گذشته نیز به نظر می رسد بانک مرکزی آمریکا در نشست ۱۸ مارس خود بار دیگر نرخ بهره را ۰٫۵ درصد کاهش خواهد داد.

این تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی گفت: سیاست های پولی انبساطی در سطح جهان موجب جذب سرمایه گذاران به بازار طلا خواهد شد. به نظر من قیمت طلا به سوی هدف ۱۷۰۰ تا ۱۷۲۵ دلاری حرکت خواهد کرد. گرچه روند قیمت طلا صعودی است ولی بازار نسبت به نوسانات روزانه شاخص سهام نیز حساس است.

براساس گزارش سایت tala، من پیش بینی نمی کنم که قیمت طلا به سرعت به ۱۸۰۰ دلار خواهد رسید ولی این یک روند تدریجی است. قیمت طلا یک مسیر زیگزاگی به سوی بالا خواهد داشت. سرمایه گذارانی که در ماه ژوئن طلا خریداری کرده اند به راحتی می توانند ضرر و زیان خود در بازار سهام را جبران کنند. طلا یک پوشش امن برای ریسک ناشی از سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام است.

وی افزود: نگرانی درباره گسترش ویروس کرونا می تواند فشار زیادی بر رشد اقتصادی جهان وارد کند. در چنین شرایطی سرمایه گذاران بیشتر به فکر بیمه کردن دارایی و سرمایه خود هستند.

logo-samandehi