آمریکا دلارهای ورودی از آسیا را قرنطینه می‌کند

فدرال رزرو آمریکا دلارهای کاغذی را که از آسیا می آیند قبل از وارد کردن به سیستم مالی این کشور قرنطینه میکند تا به این ترتیب جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا را بگیرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از #نیویورک پست، دلارهای کاغذی همان سرنوشتی را دارند که بسیاری از مسافران #چین و سایر نقاط جهان به آن دچار می شوند.

#فدرال_رزرو_آمریکا دلارهای کاغذی را که از آسیا می آیند قبل از وارد کردن به سیستم مالی این کشور #قرنطینه میکند تا به این ترتیب جلوی شیوع بیشتر #ویروس_کرونا را بگیرد.

سخنگوی فدرال رزرو گفت بانک های منطقه ای فدرال که به مدیریت عرضه پول کمک می کنند دلارهایی را که از #آسیا می آیند ۷ تا ۱۰ روز قرنطینه کرده و بعد در موسسات مالی توزیع می کنند. این اقدام اولین بار در ۲۱ فوریه انجام شد.

به گفته وزرای بهداشت و مقامات دولتی، #ویروس #کرونا از چین آغاز شده و بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در ۸۵ کشور جهان مبتلا کرده است.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، انتقال ویروس از طریق اشیایی که مستقیماً با آن در ارتباط بوده اند ممکن است ولی راه اصلی انتقال این ویروس فرد به فرد است. این مرکز به شهروندان آمریکایی که از چین و کشورهای پرخطر بازمی‌گردند توصیه می‌کند ۱۴ روز در خانه بمانند.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به خطر اسکناس ها محتاط تر است و به مصرف کنندگان توصیه می کند از راه های غیر مستقیم برای پرداخت استفاده کنند.

دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان بیشترین توزیع را در دنیا دارد. یعنی حدود ۱٫۷۵ تریلیون #دلار #پول نقد در سراسر جهان  دست به دست می‌شود. بیشتر این #اسکناس ها در خارج از آمریکا مخصوصا آسیا استفاده می شوند چون ارزش دلار بالاتر از ارز خود این کشورهاست.

فدرال رزرو آمریکا هر سال ۳۴ میلیارد دلار پول کاغذی توزیع می کند.

logo-samandehi