آماری عجیب از خروج طلا از کشور

عسکری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه ۸۰ درصد از بحران اقتصادی ناشی از سوء مدیریت است، گفت: متاسفانه حدود ۸۰ تن طلای کشور تبدیل به سکه شد و به کشورهای دیگر رفت.

به گزارش بنکر، محمدجواد عسگری، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه ۸۰ درصد از بحران فعلی اقتصاد ناشی از سوء مدیریت و تدبیر است، گفت: کسی در اینکه گرفتار تحریم هستیم تردید ندارد و از سوی دیگر کرونا نیز در همه جهان فراگیر شده است اما ریشه اصلی مشکلات ناشی از سوء مدیریت است.

وی با ذکر مثالی اظهار کرد: بانک مرکزی ارز ۴۲۰۰ تومانی را به افراد واگذاری می‌کند و از طرف دستگاه قضایی، ۲۵۰ نفر از کسانی که ارز دولتی گرفته است را احضار کرده است. اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد دستگاه قضایی به زودی با کسانی که برای واردات کالاهای ضروری ارز دولتی دریافت کرده‌اند اما این اقدام را انجام نداده‌اند و مسبب اخلال شده‌اند، برخورد خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: متاسفانه حدود ۸۰ تن طلای کشور تبدیل به سکه شد و به اربیل عراق و کشورهای دیگر رفت و این ناشی از سوء مدیریت، بی‌تدبیری و بعضا بازی کردن در زمین دشمن است.

وی از گلایه‌های مردم گفت و عنوان کرد: در حوزه اقتصاد قطعا سوء مدیریت و بی‌تدبیری وجود دارد و حتی مقداری از آن نیز تعمدی است و دستگاه‌های نظارتی باید با آنها برخورد کنند.

عسگری با اشاره به دیدار خود با رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: از ایشان درباره اساس و پایه ارائه ارز دولتی به واردکنندگان پرسیدم و پاسخ داد وزارت صمت افراد را معرفی می‌کند. متاسفانه هیچ آنالیز و بررسی برای اعطای ارز دولتی انجام نمی‌شود و این ناشی از سوء مدیریت و بی‌تدبیری است.

وی تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای در داخل کشور در حال خیانت به ایران هستند و به نوعی خود تحریمی انجام می‌دهند. با وجود آنکه تحریم‌ها اثرگذاربوده است اما ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بی‌نظیری در کشور وجود دارد. قطعا باید وضعیت این بی‌تدبیری‌ها و گاها خیانت‌ها مشخص شود و در این زمینه دستگاه‌های نظارتی قضایی و همچنین مجلس ورود کرده‌اند تا به زودی امیدوار هستم شاهد خبرهای خوبی در این حوزه باشیم.

logo-samandehi