آخرین وضعیت بازارهای جهانی طلا

 

در حالی که به دنبال انتشار آمارهای مثبت از بخش خرده فروشی #آمریکا #ارزش #دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز کاهش داشت، اما امیدها به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و نامعلوم بودن سرنوشت جنگ تجاری مانع از افت بیشتر قیمت ها شد.

به گزارش بنکر، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۴۰۳ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۳ درصد افت داشت و به ۱۴۰۶ دلار و ۴۰ سنت رسید.
برایان لن، تحلیلگر #بازار #طلا در #سنگاپور گفت: «دیروز شاهد انتشار آمارهای مثبتی از اقتصاد آمریکا بودیم که موجب افت قیمت طلا شد. اما همچنان انتظار می رود نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یابد.»
وی افزود: «از سوی دیگر، #آمریکا و چین به حل اختلافات #تجاری نزدیک نیستند و خیلی از #بانک های مرکزی جهان به ویژه #چین به خرید طلا ادامه می دهند.»
اما عاملی که موجب کاهش اشتها برای خرید #طلا شد، رشد ارزش دلار بود. پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان خرده فروشی در #اقتصاد #آمریکا در ماه ژوئن بیش از حد انتظار رشد داشته و تحلیل ها در مورد تقویت اقتصاد این کشور را تایید کرد، شاخص ارزش دلار با افزایش مواجه بود.
اما با این وجود، فعالان بازار همچنان انتظار دارند که فدرال رزرو در پایان ماه جاری اقدام به کاهش نرخ بهره خواهد کرد. احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخ بهره ۱۰۰ درصد و کاهش ۵۰ واحدی ۲۷ درصد برآورد شده است.
ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «۴ بانک مرکزی بزرگ جهان در نیمه دوم امسال اقدامات محرک اقتصادی جدیدی را به اجرا خواهند گذاشت و به نظر می رسد که چشم انداز افزایشی قیمت طلا همچنان ادامه خواهد داشت و قیمت فلز زرد به حدود ۱۵۰۰ دلار هم خواهد رسید.

logo-samandehi